2017'de TDUB Genel Kurulu Yapılacak

2017'de TDUB Genel Kurulu Yapılacak
Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği (TDUB) Başkanı Bekir Yener Yıldırım, bir mesaj yayımlayarak 2016’yı değerlendirdi, 2017 beklentilerini dile getirdi. Önümüzdeki dönemde TDUB’un seçimli genel kurulunu toplanacağını belirten Yıldırım, 5,5 yıldır yürüttüğü başkanlık görevinin biteceğini ve tekrar aday olmayacağını açıkladı.

TDUB’nun internet sitesinden açıklama yapan Bekir Yener Yıldırım, tüm birlik üyelerinin yeni yılını kutladı. Yeni yılla birlikte yeni yönetimin sektöre hizmet vereceğini açıkladı. Yıldırım, “Kısa bir süre içerisinde, Birliğimiz organlarının seçim gündemi ile Genel Kurul toplantısı yapılması planlanmaktadır. Yaklaşık beş buçuk yıldır gururla yürüttüğüm Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Başkanlığı görevim, yapılacak seçimler ile birlikte sona erecektir. Birliğimiz organları seçimlerinde aday olmayacağımı bildirmek istiyorum.” açıklamasında bulundu.

Bekir Yener Yıldırım şunları söyledi: “Meslek hayatımın yarısından fazlasında gayrimenkul ve gayrimenkul değerleme sektörüyle pek çok kez yollarımız kesişti. Hem değerleme sektörü hem de ülkemiz gayrimenkul sektörünün en önemli aktörlerinden biri olan Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Başkanlığı görevimi büyük bir gurur, onur ve çalışma azmiyle yürüttüm. Geçen bu süre içerisinde standart bir meslek hayatına, ortalama bir kariyere sığması son derece güç yoğunlukta gelişmeler, başarılar, sorumluluklar, güçlükler, çalışmalar, mesleki ve insani kazanımlar görmüş olmanın heyecanını ve gururunu taşımaktayım. Hem şahsımın, hem Birliğimiz organları ve teşkilatındaki değerli çalışma arkadaşlarımın, hem sektörümüzün hem de diğer ilgililerin çok yoğun destek ve çalışmaları neticesinde, meslek birliğimiz ve sektör adına çok kısa sayılabilecek bir sürede mesleğimiz ve ülkemiz adına çok önemli kazanımlar elde ettik, yapı taşları döşenmesine katkıda bulunduk. Değerleme sektörüyle ilgili çalışmalar için kat edilen on binlerce kilometrelik yolun, iş seyahatlerinin, on binlerce çalışma saatinin, uykusuz gecelerin, özel ve şahsi iş hayatımızdan fazlasıyla devşirilen zamanlarımızın sektör çalışmalarına aktarılmasının, hem kurumsal, hem kamusal hem de şahsi çevrelerimizin ilgisinin her zaman değerleme alanına çekilmesinin, kısacası planlı, programlı, dünyadaki gelişmeleri dikkatle izleyen bilimsel ve iyi niyetli çalışmalarımızın sonucunda; tüm eksikliklerine rağmen çok uzun yıllar ülkemize ve sektörümüze katkı sağlayacak kurumsal ve güçlü bir yapıyı oluşturduğumuza ve hedeflerimize fazlasıyla ulaştığımıza yürekten inanıyorum. Geçen bu süre içerisinde sektörümüz adına pek çok önemli dönüm noktasını hep birlikte yaşamış olduk. Asgari ücret tarifesi ve uygulama esaslarının Kanunla belirlenme başarısının elde edilmesi, Üye tabanının kurumsal ve bireysel ölçekte yasal olarak genişlemesi, sektörün tanınırlığının ve iş hacminin sürekli artması, uluslararası değerleme standartlarının Türkiye versiyonunun hazırlanması, değerleme alanında uluslararası üst kuruluşlara üyeliklerin tamamlanması, eğitim akademimizin kurulması, teknolojik gelişmeleri izleyecek ve sektörün elindeki bilgi gücünü sektörün emrine teknolojik imkânlarla sunacak gayrimenkul bilgi merkezinin kurulması ve merkezin ihtiyaç duyacağı finansmanın sektör kaynaklarına dokunulmadan sağlanması, Birliğimiz nezdinde bir tahkim merkezi gibi çalışan değerlendirme komitesinin kurulması ve pek çok uzlaşmazlığa çözüm getirmesi, ülkemiz çapında Üyelerimiz arasında iletişimin artırılması amacı ile temsilciler atanması, eğitim, araştırma, değerleme standartları gibi alanlarda sürekli çalışacak komiteler kurulması, kentsel dönüşümden bilirkişiliğe, menkul kıymetleştirmeden uzlaştırmaya, değerleme uzman ve kuruluşlarının yeni iş alanlarında özel düzenlemelerle yetkilendirilmesi bunlardan sadece belli başlılarıdır.”

Değerleme sektörünün çözüm bekleyen sorunları olduğunu belirten Bekir Yener Yıldırım, şöyle devam etti: “Kuşkusuz sektörümüzün çözüm bekleyen birçok sorunu bulunuyor. Eksik kalan birçok çalışma başlığı, daha iyi yapılması gereken işler, çözüm getirilmiş olması gereken sorunlar da elbette mevcuttur. Ancak çok yakın geçmişe bakıldığında değerleme sektörünün kısa süre içerisinde büyük bir ivme yakaladığı da çok açık bir gerçektir. Eminim ki önümüzdeki dönemde bu eksiklerimiz yeni yönetimlerce hızla kapatılacak ve değerleme sektörü kazanımlarına devam edecektir.  Tüm bu gelişmeler ve yoğun çalışma saatleri sırasında gerek şahsıma gerek sektörümüze koşulsuz şartsız destek veren, başarı ve eksiklerimize ortak olan, isimlerini saymam durumunda sayfalara sığmayacağı için burada sadece tarif etmeye çalışacağım, tüm dostlara, tüm değerleme sektörü ilgililerine, Birliğimizin tüm çalışanlarına, başta Sermaye Piyasası Kurulu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Borsa İstanbul, Merkezi Kayıt Kuruluşu ve ilgili diğer kamu kuruluşlarının değerli yönetici ve çalışanlarına, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği, Türkiye Bankalar Birliği, GYODER ve diğer ilgili meslek birliklerine, bizlere her zaman beklediğimizden öte yer ayıran basın mensuplarına, değerleme sektörüne ilgiyi canlı tutan akademik dünyamızın değerli öğretim görevlisi ve üyelerine, öğrenci ve değerleme uzmanı adaylarına, Türkiye Büyük Millet Meclisi Üyesi değerli Milletvekillerine, Hükümetimize, sektörümüzün ihtiyaçları kendisine arz edildiğinde her türlü desteğini bizlerden esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkürleri borç bilirim. Hem mesleki hem de bireysel vedalardan hoşlanmayan şahsımın bu mesajlarının bir veda değil hızla geçip giden zamana bir not düşülmesi olarak algılanmasını takdirlerinize sunar değerleme sektörüne ve bu sektör sayesinde yollarımızın kesiştiği değerleme camiasındaki tüm dostlarıma desteğimin başka kimlikler ve unvanlar altında daima süreceğini bilgilerinize sunarım.”

Bekir Yener Yıldırım Gayrimenkul Değerleme Birliği Genel Kurul
Tümünü gör
Pzt Sa Çar Per Cu Cmt Pzr
3101 02 03040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
05060708091011