2017 Orhangazi’nin Yılı Olacak

2017 Orhangazi’nin Yılı Olacak
CNR Emlak Fuarı’nda Harmoni Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A. Ş.’nin standını ziyaret edenler arasında Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan da vardı. Başkan Çağlayan Harmoni Yönetim Kurulu Başkanı Aysel Aktan’dan çalışmalar hakkında bilgi edindi.

Emlak sektörüne dair gelişmelerin yerel yönetim ayağında ne gibi çalışmalar ile yürütüldüğünü Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’a sorduk. Başkan Çağlayan fuardaki sunumların Türkiye için umut vaat edici olduğuna değinerek 2017 yılının Orhangazi için dönüşümün yılı olacağını belirtti.

Stantları gezebildiniz mi?

Stantların büyük bir kısmını gezebildim. Her gezdiğimiz stanttan çok farklı duygularla ayrılıyoruz. Türkiye’mizde yaşanan güzelliklerin ve gelişimin burada kısmen de sergilendiğini görmek bizi heyecanlandırıyor. Ülkemizin sahip olduğu değerler itibarıyla ortaya koyulan eserleri seyretmek bile insana büyük haz veriyor. Bunların farklı modellerini kendi ilçemizde hayata geçirmek en büyük hayalimiz. O hayallerin bir tanesi de burada sergileniyor, tanıtımı yapılıyor. O tanıtımı da yerinde inceleyelim hem de ülkemizde neler oluyor yerinde görelim dedik. Gezerken de projelerin içeriğini öğrendik, büyük heyecan duyduk.

Darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan faizlerin düşürülmesine yönelik açıklamada bulundu. Siz gayrimenkulde bu süreci nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bunu hissedebiliyoruz, ülkemiz açısından kötü bir süreç geçirildi. Cumhurbaşkanımız ve başbakanımızın sürecin toparlanması konusunda ortaya koydukları irade gerçekten meyvesini vermiş, bunu burada görüyoruz. Gayrimenkul sektöründe, emlak sektöründe bir talep azalması ve sonrasında da devam edecek olan bir sıkıntı olacağı beklentisi, öngörüsü vardı ama bunların çok geride kaldığının işaretleri var bu da bizi çok mutlu ediyor.

Şehrin Albenisini Ortaya Çıkarıyoruz

Orhangazi’de kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi verir misiniz?

Orhangazi’de özellikle Osmangazi köprüsünün ve Gebze-Orhangazi İzmir otoyolunun açılmasıyla beraber müthiş bir talep yoğunluğu var. Bu talep yoğunluğu hem konut hem diğer ticari alanlar noktasında özellikle konut sektörüyle ilgili talep yoğunluğunu çok daha planlı alanlara yönlendirmekle uğraşıyoruz. Yakında bir firmamız bu noktada büyük bir projenin temelini atacak Orhangazi’de. Çok daha büyük bir projenin de planlama hazırlıkları ve meclisteki revizyon süreçleri bitirildi. Yakın zamanda onunda devreye girmesiyle birlikte Orhangazi’de çok farklı alanlarda çok farklı büyüklüklerde yaşam alanları oluşmuş olacak. Bu da şehrin kalitesini arttırma, albenisini ve tercih edilebilirliğini arttırma noktasında giriştiğimiz çabaların meyvelerini almak olarak görüyoruz. Kısa zamanda bu meyveleri alıyor olmakta şehrin yerel idarecisi olarak beni çok mutlu ediyor.

Yatırımcıların Yanında Olacağız

2017’de Orhangazi farklı bir görünüme de kavuşabilir diyebiliriz değil mi?

Kesinlikle. 2017 Orhangazi’nin hem şehirleşme noktasında hem de şehirde bulunması gerekenlerin bir tamamlanması noktasında çok farklı bir yıl olacak. Heyecanla bekliyoruz inşallah gecemizi gündüzümüze katmak suretiyle teşebbüslerimizle yatırımcılarımızla el ele vermek suretiyle, aslolan şehrin oluşturacağı katma değer, şehre getirilecek güzellikler bu noktada bizler sürekli yatırımcılarımızın yanında olacağız.

Yabancı yatırımcıların Orhangazi’ye çekilmesi yönünde bir çalışma var mı?

Orhangazi’de çok güçlü bir sanayi var, bu sanayinin büyük bir oranda sahipleri yabancı yatırımcılar, son zamanlarda konut ve yaşam alanlarının oluşturulması noktasında da yabancı yatırımcıların Orhangazi’yi tercih etmeleri söz konusu. Yeter ki ülkemize, ilçemize, bölgemize bir katma değer oluştursun, yerlisi yabancısı hiç fark etmez biz herkesin son noktaya kadar yanında olacağız.

aysel aktan proje yatırım harmoni kentsel dönüşüm neşet çağlayan fuar cnr emlak orhangazi belediyesi
Tümünü gör
Pzt Sa Çar Per Cu Cmt Pzr
2728293031 0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506