Alaaddin Çevresinde Cephe Sağlıklaştırma Çalışması Başladı

Alaaddin Çevresinde Cephe Sağlıklaştırma Çalışması Başladı
Konya Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda İller Bankası hibesi ile şehrin önemli merkezlerinden olan Alaaddin Tepesi çevresindeki binalarda tarihi dokuya uygun şekilde cephe sağlıklaştırma çalışmalarını başlattı. Alaaddin Caddesi’ne bakan tüm cepheleri Selçuklu başkenti Konya’ya yakışır hale getirmeyi arzu ettiklerini belirten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Konya bu dönemde turizmde çok önemli mesafe kat edecek, onun için bizim de alt yapıyı hazırlamamız lazım. 2023’ün Konya’sı çok daha güzel olacak” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Alaaddin Tepesi çevresinde tarihi dokuya uygun olarak dış cephe sağlıklaştırma çalışması gerçekleştiriyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’yı 2023’e hazırlamak için büyük projeler üzerinde çalıştıklarını belirterek, şehrin kimliğini değiştirecek önemli bir projenin daha başlangıcını gerçekleştirdiklerini ifade etti. Projenin özellikle Konya’ya gelenlerin payitaht şehri görmeleri adına önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Altay, “Bu kapsamda Alaaddin cephe iyileştirmesine başladık. Burada 60 bağımsız bölümde iş yerlerinin cephelerini iyileştiriyoruz. Bunun devamında Alaaddin Caddesi’ndeki tüm cepheleri düzenlemeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Proje İller Bankası Hibesiyle Hayata Geçiyor

Projenin tamamının İller Bankası hibesiyle yürütüldüğü bilgisini veren Başkan Altay, İller Bankası Genel Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a Konya’nın böyle önemli bir projesine verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek, “İnşallah en kısa sürede bu projeyi tamamlayarak Alaaddin Caddesi’ndeki tüm binaları Selçuklu başkenti olan Konya’ya yakışır bir hale getirmeyi arzu ediyoruz. Konya bu dönemde turizmde çok önemli mesafe kat edecek. Onun için bizim de alt yapıyı hazırlamamız lazım. 2023’ün Konya’sı çok daha güzel olacak” diye konuştu.

Projeyi bölgeye en az rahatsızlık vererek ve en kısa sürede bitirmek için çaba sarf edileceğini kaydeden Başkan Altay, “Bu projeyi Konyalıların ve esnafımızın desteğiyle yürütüyoruz. Onların anlayışı ve rızasıyla işe başlamış olduk. İnşallah burada ortaya çıkacak başarı diğer cephelerin iyileştirmesi konusunda önümüzü açacaktır. Konyalılara tüm projelerimize verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

İlk etapta 12 bina, 60 bağımsız bölümün; ikinci etapta 40 binanın cephe rehabilitasyonu bölgenin tarihi dokusuna uygun şekilde yürütülecek.

Konya Alaattin Tepesi Sağlıklaştırma
Tümünü gör
Pzt Sa Çar Per Cu Cmt Pzr
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405