Bursa, Burdur ve Tatvan’a Millet Bahçesi Yapılacak

Bursa, Burdur ve Tatvan’a Millet Bahçesi Yapılacak
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Bursa'ya yeni bir millet bahçesi yapılması için adım atıldı. TOKİ, Bursa'nın yeni millet bahçesi ihalesini gerçekleştirdi. TOKİ, Burdur ve Tatvan’da da millet bahçesi yapacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Türkiye'nin 81 ilinde yoğun bir şekilde millet bahçesi yapımına devam ediliyor. Millet bahçesi yapımına Türkiye'nin farklı illerinde devam edilirken projesi hazırlanan ve yeri tespit edilen alanlar için Millet Bahçesi ihaleleri yapılıyor. İhale süreçleri tamamen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yönetiliyor. 

Bu kapsamda TOK Bursa, Burdur ve Bitlis’te yeni millet bahçeleri kurmak için adım attı. Bursa’da eski stadyumun yerine yapılan millet bahçesinin dışında Osmangazi ilçesinde Soğanlı Millet Bahçesi için harekete geçildi. 27 Temmuz’da ihalesi yapılan millet bahçesi kısa sürede halkın hizmetine girecek. 

Toplamda 80.637 metrekarelik bir alanda gerçekleştirilecek olan millet bahçesi inşaatı kapsamında bir de millet kıraathanesi yapılacak. Bursa Soğanlı Millet Bahçesi projesi içerisinde çok kapsamlı yapılar bulunuyor. Proje planlamasına göre millet bahçesi içerisinde çocuk oyun alanları, gezinti yolları, bisiklet parkuru, koşu parkuru gibi sosyal donatılara yer verilecek.

Burdur Millet Bahçesi’nin İhalesi Yapıldı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından içerisinde millet kıraathanesinin de yer alacağı Burdur Merkez Bahçelievler Mahallesi Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı. 26 Temmuz’da ihalesi gerçekleştirilen Burdur Merkez Bahçelievler Mahallesi Millet Bahçesi kısa sürede vatandaşın hizmetine sunulacak. Sosyal donatı alanları, çocuk oyun alanları, tenis kortları, spor sahaları, seyir alanları, gezinti yolları, okçuluk ve atçılık alanlarının olacağı millet bahçesinde 2153 ağaç ve yeşil alanlar yer alacak. Millet bahçesi içerisinde yürüyüş ve bisiklet yolları da olacak.

Tatvan’da 65 Dönümlük Alana Millet Bahçesi

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani yaptığı açıklamada, Millet Bahçesi'ni Aydınlar ve Kültür mahalleleri arasındaki araziye kurmayı planladıklarını söyledi. Bazı mahallelerde park, spor ve çocuk oyun alanları kurulması için çalışma yürüttüklerini belirten Geylani, "Millet Bahçesi projemizi en yakın zamanda halkımızın hizmetine sunacağız. Projemiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılacak." dedi.

Tatvan TOKİ Burdur Millet Bahçesi Bursa
Tümünü gör
Pzt Sa Çar Per Cu Cmt Pzr
27282930010203
04050607080910
11121314151617
1819202122 23 24
2526272829 3031
01020304050607