Dev Projeler Bu Şehre Değer Katıyor

Dev Projeler Bu Şehre Değer Katıyor
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 2016 yılı Kasım ayı ‘Konut Fiyat Endeksi’ne göre emlak fiyatları en çok yükselen il yüzde 24.37 ile Balıkesir oldu. Balıkesir’deki emlak değerleri yüzde 24.37 oranında değer kazandı.

Bu değerlenmedeki en büyük etkiyi ise İstanbul- İzmir otoyolu, duble yollar, 1915 Çanakkale Köprüsü proje ve çalışmaları yaptı. Bunun yanında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin il genelinde bir bir hayata geçirmeye başladığı vizyon projeler de değer artışına önemli bir katkı sağladı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu vizyon projeler ve imar düzenlemeleri ile Balıkesir geleceğe hazırlanıyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin Çay Deresi Rekreasyon Alanı, Çamlık Tepesi ve Hilal Minareli Cami, Yeni Hal Binası gibi projeleri il merkezine değer katarken, Ayvalık’ta yapımı devam eden Cunda Köprüsü, Burhaniye’de yapımı devam eden Taylıeli Amfi Tiyatro, ilçelerdeki meydan düzenleme çalışmaları, Bandırma’da yapılması planlanan liman projesi ve sanayi bölgesi ile Tematik Park projeleri de Balıkesir’e değer kazandıran projeler oldu. Yine Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan 1350 konutluk BALTOK Projesi, Çocuk Köyü, Fuar ve Kongre Merkezi, Sarımsaklı Plajı Rekreasyon, Tuzla Marina, Ayvalık Kruvaziyer Limanı ile BASKİ tarafından ilçelerde yapılan altyapı çalışmaları da değer artışındaki önemli projeler oldu.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi projeleri ile sosyal ve kültürel hayatın gelişmesine de katkıda bulunuyor. Yapımı süren ve yapılacak olan rekreasyon alanları projeleri, kurulacak olan yeni yaşam alanları ve alışveriş merkezleri Balıkesir’in sosyal ve kültürel yaşamına da katkı sağlayacak. Bu yatırımlar ile de Balıkesirliler paralarını Balıkesir’de harcayarak ilin ekonomisine de katkı sağlanmış olacak.

Yatırımcılar Balıkesir’e Koşarak Geliyor

Emlak fiyatlarının değerlenmesindeki bir diğer önemli etken de yatırımcıların Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere Balıkesir’e olan ilgilerinin artması. Son olarak Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde Şişecam, Kale Bodur Grup, Filli Boya ve Hek Gıda yeraldı. Bunların yanında daha bir çok yatırımcıda Balıkesir’de arsa arayışına girerken, organize sanayi Bölgesi’nin genişletilmesi için çalışmalar da devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan son ihalelerde sanayiciler, emlakçılar ve inşaatçılar sadece bir günde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nden  47 milyon 600 bin liralık arsa alımında bulundu. Türkiye’nin parlayan yıldızı olan Balıkesir’de önümüzdeki dönemlerde daha çok yatırımlar yükselmeye devam edecek.

Dev Projeler Değer Yatırım Emlak Balıkesir
Tümünü gör
Pzt Sa Çar Per Cu Cmt Pzr
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405