Gayrimenkul Sektörü Zirvede Buluşuyor

Gayrimenkul Sektörü Zirvede Buluşuyor

GYODER (Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği) tarafından, 2000 yılından bu yana düzenlenen ‘Gayrimenkul Zirvesi’, bu yıl ‘Türkiye Gayrimenkul Sektörünün DNA’sı Mercek Altında’ teması ile gerçekleştirilecek. Açılışını Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin yapacağı, her yıl merakla beklenen ve sektörün en önemli buluşması haline gelen ‘Gayrimenkul Zirvesi’, ulusal ve uluslararası platformda öne çıkan birbirinden değerli konuşmacılarla gayrimenkul sektörünün geleceğine yön verecek.

17 Nisan Salı günü Uniq İstanbul’da gerçekleşecek zirve; ‘modern medya imparatoru’ Tyler Brule’un, geleceğin marka şehirlerini anlatacağı konuşmasıyla başlayacak. Kuzu Grup’un Stratejik Ortak, İstanbul Airportcity’nin İçerik Ortağı, Tahincioğlu’nun Sürdürülebilir Gelecek Sponsoru olduğu zirvenin Ana Sponsorluğunu, TOKİ ve Emlak Konut, Ana Medya Sporsorluğunu ise Sabah Gazetesi üstlendi.

Kurumsal Destek Sponsorlarının DDG, Fuzul Yapı, Garanti Mortgage Uzmanı ve YDA’nın olduğu zirvenin Rapor Sponsoru TEB, Etkinlik Sponsorları Arı Leasing ve İŞ GYO oldu. Ürün Sponsorluğunu Avrupa Konutları Artaş, Code5 Yazılım, Öngören Hukuk Bürosu, Teknik Yapı ve Vakıf GYO’nun üstlendiği Gayrimenkul Zirvesi’nin İnovasyon Sponsoru Nef oldu.

Deneyimli gazeteci ve sunucu Deniz Bayramoğlu’nun moderatörlüğünde tüm gün sürecek Gayrimenkul Zirvesi’nin ilk konuşmacısı, Monocle gibi dünya markası haline gelen dergisi, radyosu, mağazaları ve farklı girişimleriyle tanınan yayıncı, reklamcı, trend gurusu Tyler Brule olacak.

 

‘Gayrimenkulün Genetik Hafızası’

GYODER Başkan Yardımcıları Ersun Bayraktaroğlu, Neşecan Çekici ve Prof. Dr. Gürsel Öngören, ‘Gayrimenkulün Genetik Hafızası’ başlığı altında gerçekleştirecekleri sunumlarında; Türkiye'nin Gayrimenkul Hafızası Nasıl Çalışıyor?, Gayrimenkulün Geçmişi ile Geleceğin Haritasını Çıkarmak Mümkün mü?, Yarının DNA'sı İçin Dün ve Bugün Bize Ne Anlatıyor?, Sektörün Genetiği Hangi Yönde Değişecek? 4.0’a geçiş Mümkün mü?, Gayrimenkul İçin Kusursuz Gen, Düş mü Gerçek mi? konularını değerlendirerek, Türkiye’de gayrimenkulün tarihsel gelişimine ışık tutacak.

Sektör beklentileri karşıladı mı?

‘Gayrimenkul Sektörü ile DNA’nız Uyuştu mu?’ başlıklı oturuma katılacak Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili,Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin ve The Land of Legends Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince’nin de aralarında bulunduğu önemli isimler, farklı sektörlerden gayrimenkul sektörüne geçenlerin beklentilerini, sektörün avantajları ve dezavantajlaını tüm yönleriyle değerlendirecek.

Sektörün liderleri ‘Konutun Dinamikleri’ni konuşacak

Öğleden sonraki açılış konuşmasını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yapacağı zirvenin ikinci oturumu, gayrimenkul sektöründe öne çıkan isimlerin katılımıyla gerçekleşecek. ‘Konutun Dinamikleri’ başlıklı oturumda, Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı A. Nazmi Durbakayım, SİNPAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, Tahincioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, NEF İcra Kurulu Başkanı Erden Timur ve DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz; sektörün son durumu, yeni yönetmeliğin sektöre neler getirdiği, İstanbul’un konut ihtiyacına genel bakış, uygun fiyatlı konutların inşası ve yabancıya konut satışı konularını tüm detaylarıyla ele alacak.

Gayrimenkulde çağı nasıl yakalarız?

‘Gayrimenkulde Tercihlerin DNA’sı Değişiyor mu?’ başlıklı üçüncü oturumda ise DDG Yönetim Kurulu Başkanı Bryce Turner, I-AM Türkiye Kurucu Ortağı Emre Kuzlu, Galatasaray Üniversitesi Fransız Anadolu Araştırma Enstitüsü Ögretim Üyesi Sosyolog Dr. Jean François Perouse, KPMG Türkiye Şirket Ortağı İsmail Önder Ünal, Microsoft Türkiye Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç, Akademetre Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Halil İbrahim Zeytin; trendler, yeni kuşağın beklentileri ve geleceğin şehirleri konularını mercek altına alacak.

Bu oturumda ayrıca, gayrimenkulün de içinde olduğu birçok sektörü direkt etkileyeceği, temelleri internet ve mobil iletişime dayanan yeni nesil Blockhain ve Proptech uygulamaları da konuşulacak.

Usta yazarlar, gayrimenkulü farklı bakış açılarıyla ele alacak

Zirvenin dördüncü ve son oturumu, deneyimli ekonomi yazarlarının katılımıyla ‘Gayrimenkulün Ekonomisi ve Finansmanı’ başlığı altında yapılacak. Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü ve Köşe Yazarı Şeref Oğuz, Habertürk Gazetesi Yazarı Abdurrahman Yıldırım, Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Köşe Yazarı Hakan Güldağ; sektörün Türkiye ekonomisine katkısı, geleceğe yönelik beklentiler ve sürdürülebilir bir sektör için yol haritası gibi konuları, farklı bakış açılarıyla yorumlayacak.

Zirvede talk show: ‘Kaan Sekban Saçmalar’

Gayrimenkul Zirvesi, Kaan Sekban’ın gerçekleştireceği talk show ‘Kaan Sekban Saçmalar’ ile sona erecek. 10 yıllık kurumsal iş hayatını bırakıp yurtdışında oyunculuk eğitimi alan ve ardından çok satanlar listesine giren ‘Tebrikler Kovuldunuz’ kitabını yazan Kaan Sekban, zirvede, kendine has üslubuyla beyaz yaka hikayelerini anlatacak.

GYODER’İN fotoğraf tutkunu üyelerinden ‘Kent, Yaşam ve İnsan’ sergisi

GYODER ayrıca, gayrimenkul sektöründeki insanların farklı yönlerine, hobilerine dikkat çekmek ve farklı alanlara ilgi duyan üyelerinin çalışmalarını desteklemek amacıyla hayata geçirdiği ‘İçimizdeki Sanatçılar Platformu’nun ilk sergisini Gayrimenkul Zirvesi’nde açıyor. Fotoğraf tutkunu 10 üyenin oluşturduğu ‘İçimizdeki Fotoğrafçılar Grubu’nun, ‘Kent, Yaşam ve İnsan’ sergisi, hayata ve doğaya fotoğrafik bir bakışın görsel hikayesini anlatıyor. Düzenlenecek sergideki fotoğrafların yanı sıra, ünlü bir fotoğrafçının açık artırmaya çıkarılacak fotoğrafının satışından elde edilecek gelir de bir vakfa bağışlanacak.

GYODER Zirve Gayrimenkul
Tümünü gör
Pzt Sa Çar Per Cu Cmt Pzr
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405