İlkadım'ın Kaderini Değiştirecek Proje Hayata Geçiyor

İlkadım'ın Kaderini Değiştirecek Proje Hayata Geçiyor
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Hastane Mahallesi Cami çay bahçesinde mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Hastane ve Kökçüoğlu mahallelerinde yapılacak olan yerinde dönüşüm projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Hastane ve Kökçüoğlu Mahallesi'nde ikamet eden vatandaşlara müjdeler veren Başkan Tok, " Denizi ve şehri en iyi noktadan gören bu iki mahallede yapılacak olan 'Yerinde Dönüşüm'le Hastane ve Kökçüoğlu Mahallesi, herkes tarafından tercih edilen bir merkez olacak. Konforlu daireleri, otoparkı, alışveriş merkezi, yeşil alanı, oyun parkı ve sosyal donatı alanları ile vatandaşlarımızın yaşam standartları yükselecek.” diye konuştu.

Kimsenin rızası olmadan evinin yıkılmayacağına vurgu yapan Başkan Tok, " İstediğiniz müteahhitle anlaşıp dairelerinizi yapabilirsiniz. Eğer ikna olmadıysanız, rızanız yoksa, kimse sizin şu an oturduğunuz evi yıkamaz. Şu an müteahhitler, buralarda hane sahipleri ile görüşüyormuş. Biz, İlkadım Belediyesi olarak bu işin başında olacağız. Müteahhitler ile sizin aranızda aracı olmak suretiyle organizasyonda olmak istiyoruz. Şunu da iyi bilin. Biz, sizi hiçbir müteahhide ezdirmeyiz. Hakkınızın takipçisi ve korucusuyum. Sizin hakkınızı kimseye yedirtmeyiz.  Bu işin kontrolünü biz yapacağız. İsteyen, istediği müteahitle anlaşır, dönüşümü yapar. İkna olmayan ve rıza göstermeyenlerin de evini kimse yıkamaz. Burada, önemli olan sizin razı olmanız. Dönüşüm ada bazlı olacağı için, nerede anlaşılırsa kentsel dönüşüm orada yapılacak. İkna olmayan, rıza göstermeyen vatandaşlarımıza zorla geleceğiz senin evini yıkacağız diye bir durum kesinlikle söz konusu değildir." dedi.

Yerinde Dönüşümle 'Daha Mutlu İlkadım'

Samsun'u ve denizi en iyi cepheden gören Hastane Mahallesi'nin geniş bir hava koridora sahip olduğunu söyleyen Başkan Tok, " Yerinde dönüşümle Hastane ve Kökçüoğlu mahallerimizi tercih edilen bir yerleşke olmasına imkan tanıyacağız. Şehir Meydanına yürüme mesafesi 5 dakika olan ulaşım yolları geniş, yeşil alanı ve oyun parkı olan konforlu modern konutların yapımının önünü açıyoruz." şeklinde konuştu.

Samsun İlkadım Kentsel Dönüşüm Yerinde Dönüşüm Deniz
Tümünü gör
Pzt Sa Çar Per Cu Cmt Pzr
3101 02 03040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
05060708091011