İstanbulluların Yeni Uğrak Yeri Yakacık Havuzlu Park

İstanbulluların Yeni Uğrak Yeri Yakacık Havuzlu Park
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün, İstanbul’un balkonu olan Yakacık Çarşı Mahallesi’nde projelendirdiği Havuzlu Park, görselliği ve içerisinde barındırdığı imkânlarla vatandaşların yeni uğrak mekânı oldu.

Kartal’ın en büyük parkı olan ve içinde piknik, sergi, konser, seyir alanları, sülün yaşam alanı ve gezinti yolları bulunan Yakacık Havuzlu Park, baharın gelmesiyle birlikte vatandaşların akınına uğruyor. ‘Teras, Balkon ve Bahçe’ konseptiyle tasarlanan Yakacık Havuzlu Park’ın içinde, İspanya’da Art Nouveau akımının öncüsü ünlü Katalan mimarı Antoni Plàcid Guillem Gaudí’nin mozaikli havuzundan esinlenilerek yapılmış olan bir havuz yer alıyor. Ağaçlandırma ve çiçeklendirme çalışmaları yapılan park; içinde yetiştirilecek sıhhi bitkiler, yenilebilir bitkiler ve kokulu bitkilerle konuklarına eşsiz bir huzur ortamı sunacak.

Havuzlu Park, Sülünlerin Doğal Yaşam Alanı Oldu

30 bin metrekarelik alanda araziye uygun ve mevcut bitkiler korunarak hazırlanan Yakacık Havuzlu Park’ta kaya bahçeleri, doğal bitki şelalesi gibi donatılar bulunuyor. Park, Kartal Belediyesi’nin sera alanında yetiştirildikten sonra buraya getirilen sülünler için de doğal bir yaşam alanı haline geldi. Park projeleri ile ilçe genelinde yeni yaşam alanları oluşturan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün Yakacık’a kazandırdığı Havuzlu Park, özellikle hafta sonları halkın akınına uğruyor. Vatandaşlardan tam not alan havuzlu park, özellikle hafta sonları çocukların ve ailelerin akınına uğruyor. Hafta sonunu doğayla iç içe ve eşsiz bir manzaraya sahip olan parkta geçiren vatandaşlar, Kartal Belediyesi'nin muhteşem bir park yaptığını ve parkın Yakacık’a çok yakıştığını belirterek, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve tüm ekibine teşekkürlerini iletmeyi ihmal etmedi.

Yakında parkın resmi açılışını da gerçekleştirecek olan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Parkımızı; çocuk, genç ve her yaştan vatandaşa hitap eden alanları, balıklı havuzu ve deniz manzarasıyla çok yönlü bir dinlenme mekânı olarak hizmete açtık. Çocuklar ve gençler için şimdiden eşsiz bir oyun ve aktivite merkezi olan parkımız, ilçemizde yeşil alanların artmasına ve ekolojik yaşama da büyük katkı sağlıyor” dedi.    

Havuzlu Park Yakacık Kartal Belediyesi
Tümünü gör
Pzt Sa Çar Per Cu Cmt Pzr
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405