Konuta Yatırım Cazibesini Yitirdi, Yeni Gözde Arsa Yatırımı

Konuta Yatırım Cazibesini Yitirdi, Yeni Gözde Arsa Yatırımı

2016 yılından bu yana getiri kaybı yaşayan konut yatırımcısı konuttan çıkarak alternatif yatırım araçlarına yönelmeye devam ediyor. Emlak yatırımından vazgeçmek istemeyen kişilerin tercihi ise bu dönemde arsa yatırımı yapmak oluyor. Peki, yatırımlık arsa nereden alınır?

Ünlü gayrimenkul yatırım uzmanları uzun vadeli yatırım yapmak isteyen kişileri arsa yatırımına yönlendirirken özellikle de kentsel dönüşümün yaşandığı bölgelerde cazip arsa fırsatları bulunuyor. İstanbul’da yatırımlık arsa arayan kişiler için farklı çok sayıda alternatif bölge önerisi bulunuyor.

İstanbul Anadolu Yakası yatırımlık proje önerisi arayanlar için; Ümraniye, Gülsuyu Maltepe, Kartal, Kurtköy Pendik, Sancaktepe ve Sultanbeyli bölgeleri arasında yer alıyor. İstanbul Avrupa Yakası yatırımlık arsa önerisi arayan kişiler için ise Kağıthane, Ayazağa Şişli, Göktürk – Kemerburgaz Eyüp, Basın Ekspress yoluna yakın olan Bağcılar bölgesi ve Arnavutköy bölgeleri ön çıkmayı başarıyor.

İstanbul Anadolu Yakası Şu Anda Daha Cazip

Yatırımlık arsa önerisi arayan kişiler için şu anda İstanbul öne çıkmayı başarıyor. İstanbul’da konut projeleri için kira çarpanı artmaya devam ederken yaşanan bu artış ve emlak yatırımı amortisman süresinin artması emlak yatırımı yapmak isteyen kişilerin arsa yatırımı yapmak istemelerine neden oluyor.

İstanbul’da mega projeler, şehir hastaneleri ve büyük tema park projelerinin hayata geçmesi İstanbul’daki arazi fiyatlarının yukarı yönlü seyretmesine neden olurken “İstanbul’un taşı toprağı altın” sözünü her geçen gün biraz daha gerçeğe dönüştürüyor. Anadolu Yakası arsa fiyatları şu anda hem daha makul seviyelerde yer alması hem de mega projeler yönünden daha fazla yatırım alması neden ile öne çıkıyor.

Markalı Konut Projeleri De Değerlendirilebilir

Konut yatırımı yapmak isteyen kişilerin ise öncelikli olarak markalı konut projelerini tercih etmeleri öneriliyor. Özellikle de elinde nakit para birikimi olan kişilerin nakit ödemeye ekstra indirim yapan projelerden satın almaları, topraktan konut projeleri, lansman çalışmaları ve ön talep toplama dönemleri gibi fırsatları takip ederek daha ucuz fiyatlarla yatırımlık konut projesi fırsatlarını yakalamaları bu dönemde oldukça mümkün görünüyor. Özellikle de yeni metro hatları ve yakınında yer alan projeler yatırımcıların uzun vadede yüzünü güldürecek olan projeler olarak öne çıkmayı başarıyor.

Konut Yatırım Arsa İstanbul
Tümünü gör
Pzt Sa Çar Per Cu Cmt Pzr
30 310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223 242526
27282930010203
04050607080910