Mega Projelerde Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı

Mega Projelerde Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı
İstanbul Serbest Mimarlar Derneği destekleri ile hazırlanan Mega Projeler İstanbul verileri incelendiğinde il sınırları içerisinde 2013 ila 2017 yılları arasında açıklanan projelerin fonksiyonları esas alınarak gruplandırılmış, açıklanan projelerin %32 ‘sinin ulaşım alanında yapılan projeler olduğu gözlemlenmiştir.

Açıklanan projelerin sayı olarak %32’sinin ulaşım alanında olmasının yanı sıra bu dönemdeki projelerin %16’sı rekreasyon, %12’si meydan ve rezidans projelerinden oluşmaktadır. Bu sayısal veriler doğrultusunda ulaşım akslarını gelişim yönleri ile birlikte yaşam alanlarının da yer değiştirdiği/geliştiği, ilk yerleşimlerinin su kenarlarında, sonraki yerleşim yerlerinin kent merkezlerinde yer seçtiği ancak günümüzde ekonomik gelişmeler doğrultusunda yerleşim alanlarının ulaşım akslarını esas alarak geliştiği görülmüştür.

Gayrimenkul sektörü ve özellikle konut alanlarının gelişim yönlerinin kestirilmesinde öncelikle Büyükşehir Belediyesi’nce onaylanan planlar ve sonrasında ilçe belediyelerince onaylanan imar planları önem arz etmektedir.

Gayrimenkul Değerleme Uzmanı da işte bu noktada devreye girmekte ve yatırımcılar için gerek en etkin ve verimli kullanım analizi raporu üretmekte gerekse yatırımcı tarafından geliştirilmiş projelerdeki satış fiyatlarının belirlenmesinde raporlar üretmektedir.

Harmoni Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. olarak sektör için ürettiğimiz raporlarda çoğunlukla Şehir ve Bölge Planlama, Mimarlık ve Harita Mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş Gayrimenkul Değerleme Lisansına sahip uzman kadromuzla Yatırım Danışmanlığı ve Geliştirme Danışmanlığı alanında hizmet vermekteyiz.

Verdiğimiz bu hizmetler dahilinde bizim için en önemli kriter “yasal olarak izin verilebilir olma kriteri” olup belediyelerden temin edilen verilerin net ve güvenilir olmasıdır. İlgili belediyesinden temin edilen imar bilgileri, saha incelemeleri ve kapsamlı Pazar araştırmaları yapıldıktan sonra en etkin ve verimli kullanım analizi raporu oluşturulmaktadır. Yapılan çalışmalarda farklı fonksiyonlar ve/veya farklı inşaat alanları geliştirilip, Pazar analizleri ile elde edilen verilerin kesiştirilmesi ile yapılan hesaplar ile o taşınmazın en etkin ve verimli kullanım şekli belirlenmektedir.

Yaptığımız çalışmalarda tüm değerleme hizmetlerinde olduğu gibi bağımsızlık ve tarafsızlık gibi mesleki etik kurallara uyulmakta olup referanslarımız arasında marka değeri yüksek birçok inşaat ve geliştirme firması yer almaktadır.

proje mega uzmanlık harmoni verimlilik etkin değerleme gayrimenkul belediye yeterlilik yasa hizmet
Tümünü gör
Pzt Sa Çar Per Cu Cmt Pzr
2930 3101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
03040506070809