Niğde Yeni Bir Çehre Kazanacak

Niğde Yeni Bir Çehre Kazanacak
Niğde'ye yeni bir çehre kazandıracak olan Efendibey Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları Niğde Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi(TOKİ) işbirliğiyle devam ediyor. Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan proje alanında bulunan mevcut camilerin yenilenirken projeye 3 yeni cami daha ekleneceğini, yol, yeşil alan ve rekreasyon çalışmalarını ağustos ayında tamamlanacağını ve imam hatip lisesinin okulların kapanmasıyla beraber taşınmasının planlandığını söyledi.

Efendibey Kentsel Dönüşüm alanında çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Başkan Akdoğan kentsel dönüşümde inşaatların devam ederken yol ve kazı çalışmalarının da aralıksız sürdüğünü söyledi. Fesleğen Cami ve Dutlu Camii'nin yenilenmesiyle ilgili çalışmaların son hızla ilerlediğini belirten Akdoğan,  “O bölgede bulunan Sürmeli Camii’nin yenilenmesi ve arsasının da büyütülmesiyle ilgili çalışmamız başladı. İnşallah o bölgede bulunan 3 camimizi bu vesileyle yenilemiş olacağız. Bunun yanısıra 3 tane yeni cami de o bölgeye yapılacak’’ dedi.

Kentsel Dönüşüm Projesi Büyük Bir Proje

Belediye Başkanı Akdoğan Efendibey Kentsel Dönüşüm  projesinde 750 milyon TL’nin sirkülasyonunun yayılacağı bir proje olduğuna vurgu yaptı. Akdoğan, ‘’Kentsel Dönüşüm projesi büyük bir proje. Bu bağlamda proje şu anda yüzde 60 seviyesine ulaştı, yüzde 40’lık bölümünü de inşallah önümüzdeki 15 ay içinde tamamlamayı planlıyoruz. Ağustos ayının sonuna kadar tüm yol çalışmalarımız, rekreasyon ve yeşil alan çalışmaları tamamlanacak.  Bu bağlamda Amas Yolu’nu da yenileyeceğiz. Yeni Aktaş’a doğru giden yolun da bir bölümünün yenilenmesi gerçekleşecek. Ayrıca projede yaptığımız incelemelerde bir takım yolların  ve kavşakların düzenlenmesiyle ilgili yol kapatmamız gerçekleşti. Vatandaşlarımız da birkaç ay sabredebilirse o yolları yenilemiş olarak yeniden hizmete açacağız’’ ifadelerini kullandı.

İmam Hatip Lisesi Taşınacak

Akdoğan İmam Hatip Lisesi’nin okulların kapanmasıyla beraber yıkılacağını belirtti. Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, “ İmam hatip lisesini yıkarak kentsel dönüşüm alanında yapımını gerçekleştirdiğimiz bir bulvara bağlayarak Niğde Evleri’ne kadar transit geçişi de sağlamış olacağız. İmam Hatip Meydanında bir altgeçitle o yola bağlantısını sağlayacağız. İnşallah bu sene sonuna kadar altgeçit yaparsak oradaki trafiği de rahatlatmış olacağız’’ şeklinde konuştu.

Kentsel Dönüşüm Projesi Örnek Bir Proje

Niğde’nin çehresini değiştirecek ve ufuk projesi olarak adlandırılan Efendibey Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’nin bölgesinde örnek olacak bir çalışma olduğunu söyleyen Başkan Akdoğan,  ‘’Şehrimize yakışır modern binalar, sosyal ve kültürel donatı alanlarıyla projemiz adeta bir cazibe merkezi haline gelecek.’’ dedi.

TOKİ Efendibey Kentsel Dönüşüm Niğde Belediye başkanı Faruk Akdoğan
Tümünü gör
Pzt Sa Çar Per Cu Cmt Pzr
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405