Ordu’nun Dereleri Turistik Bölge Haline Gelecek

 Ordu’nun Dereleri Turistik Bölge Haline Gelecek

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve Melet Irmağı’nı bir cazibe merkezi haline getirecek çalışmalar devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Melet Irmağı’nda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar inşallah yaza yetişecek ve Ordu için çok güzel bir turistik bölge haline gelecek” dedi.

 Ordu’nun en uzun ve en büyük ırmağı olan, Doğu Karadeniz ile Orta Karadeniz sınırını çizen Melet Irmağı’nda Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Devlet Su İşleri (DSİ) 75. Şube Müdürlüğünce yapılan değişim ve dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Melet’in Karadeniz’e dökülen kısmında ıslah ve çevre düzenlemesi yapan Büyükşehir Belediyesi, ırmağın çevresini yaptığı çalışmalarla yeni bir görünüme kavuşturuyor.

“Çöpten Temizlediğimiz Melet, İnsanlarla Doğanın İç İçe Olduğu Bir Alan Olacak”

Melet Irmağı’nda gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, çalışmaların tamamlanması ile Ordu’nun çok güzel bir turistik alana kavuşacağını söyledi. Çöplük alanını temizleyerek Ordu turizmine kazandırdıklarının altını çizen Başkan Güler, “Melet Irmağı ve Civil deresinde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Melet Irmağı’nda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar inşallah yaza yetişecek ve Ordu için çok güzel bir turistik bölge haline gelecek. Yaptığımız çalışmalarla tekneler ırmağın iç kesimlerine kadar girebilecek. Ayrıca ırmak üzerinde balık tutma yerleri olacak. Eski çöplük alanı olan bu bölgeyi temizledik. Burası artık insanlarla doğanın iç içe olduğu bir alan olacak. Irmak üzerine doğal yapısına uygun olarak yaptığımız ada ile alanı çeşitlendirerek daha da güzel hale getirmek istedik. Tüm ekibimizle yoğun ve kapsamlı bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Melet ve Civil’de yaptığımız tüm bu çalışmalar Ordu’ya katma değer katacak ve aynı zamanda da çağdaş şehircilik anlamında çevreyle uyum açısından bölgemize büyük bir avantaj sağlayacak” diye konuştu.

Hilmi Güler Melet Ordu Turizm
Tümünü gör
Pzt Sa Çar Per Cu Cmt Pzr
30 310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223 242526
27282930010203
04050607080910