Örnek Kentsel Dönüşüm Projesi Başladı

 Örnek Kentsel Dönüşüm Projesi Başladı

Beklenen büyük İstanbul depremi için verilen tarihe doğru hızla ilerlenirken depreme hazır bir İstanbul yaratmak için kentsel dönüşüm çalışmaları da sürüyor.

Üsküdar İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden biri olması nedeni ile bu şehirde yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları da oldukça yakından takip ediliyor. İlçede kentsel dönüşüme alınacak olan konut sayısının oldukça fazla olması bu ilçeyi kentsel dönüşüm açısından oldukça önemli bir hale getirirken ilçede gerçekleştirilen projelerin örnek olması da bu önemi arttırıyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen üstlendikleri sorumluluğun farkında olduklarını dile getirerek en önemli önceliklerinin yerinde dönüşüm olduğunu belirtti.

Estetiğin Ön Planda Olduğu Binalar 

Başkan Türkmen yapmış olduğu açıklamada estetiğin ön planda tutulduğu binaların inşasını gerçekleştirdiklerini söyledi. Vatandaş eksenli kentsel dönüşüm projelerine imza atma amacını taşıdıklarını belirten Türkmen kentsel dönüşüme giren herkesin yine aynı yerden konut sahibi olmasını sağlayacak yerinde kentsel dönüşüm projelerine imza attıklarını belirtti. Yani kentsel dönüşüme evini veren kişi mümkünse yine aynı yere inşa edilecek olan binadan ev sahibi olacak. Bu da ilçede bir göç sorunu yaşanmasını engelleyecek. Aynı zamanda belediye gönüllü kentsel dönüşüm ilkeleri doğrultusunda çalışıyor ve bu nedene bölgede yaşayan halk ile sürekli fikir alışverişinde bulunularak herkesin ortak çıkarları doğrultusunda projeler geliştiriliyor.

Üsküdar Kentsel Dönüşüm 2018 Son Durum Ne?

180 bin metrekarelik dev bir kentsel dönüşüm projesi yürüten Üsküdar Belediyesi bu alana konut inşa etmeyecek ve tüm konutları belirlediği yaşam kent alanında yapılandıracak. Üsküdar Belediyesi Kirazlıtepe Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında da açıklamalarda bulunan başkan proje için yeni bir teklif üzerinde çalıştıkları müjdesini verdi. Yapılan yeni çalışma ile tapusu olup evi olmayanlara ve evi olduğu halde tapusu olmayan kişilerin tümünü kapsayan bir plan üzerinde çalıştıklarını dile getirdi. Üsküdar meydan projesi yine devam eden çalışmalar arasında yer alırken Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy metro hattının da Sabiha Gökçen Hava Limanına kadar uzatılması gündemde.

Çamlıca Cami Ne Zaman Açılıyor?

Büyük bir merakla beklenen Çamlıca Cami son hali ile büyük beğeni toplarken caminin Ramazan ayına yetiştirilmesine kesin gözü ile bakılıyor. Yani bu sene teravih namazını isteyen kişilerin yeni yapılan Çamlıca Cami içerisinde kılması sağlanacak gibi görünüyor.

 

Kentsel Dönüşüm Deprem Üsküdar İstanbul
Tümünü gör
Pzt Sa Çar Per Cu Cmt Pzr
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405