Osmangazi Belediyesi’nden Emlak Fuarı’nda Dev Stand

Osmangazi Belediyesi’nden Emlak Fuarı’nda Dev Stand
Her yıl binlerce gayrimenkul profesyonellerini buluşturan, Türkiye’nin ilk ve en büyük fuarı CNR Emlak – Emlak Yatırım Projeleri ve Finansmanı Fuarı bu yıl 4’üncü kez gerçekleştiriliyor. Gayrimenkul sektörünün önde gelen firmaları ve dev projelerinin yer aldığı fuar, yurt içi ve yurt dışı kurumsal ve bireysel ziyaretçilerini ağırlıyor.

4. CNRExpo Emlak Fuarı dün açılışını gerçekleştirdi. 400’e yakın projenin tanıtıldığı fuara katılımcılar yoğun ilgi gösterdi. Yurtdışı ziyaretçilerin yanı sıra Marmara Bölgesi’nden belediye başkanlarının katılımı da dikkat çekti.

Osmangazi Belediyesi’nin Kentsel Dönüşüm projelerinin tanıtımını gerçekleştirdiği dev standa ise ilgi yoğundu. Soğanlı Kentsel dönüşümün tanıtıldığı dev maket üzerinden çalışmaları anlatan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Kentsel dönüşüm çalışmalarını Osmangazi’de çok farklı yerlerde sürdürüyoruz. Bunları tarihi bölgede olduğu gibi tarihi bölgenin dışında yeni bölgelerde de sürdürüyoruz. Master plan yaptık. Bir bölge vardır yeni yapılaşma yaparsın, bir bölgeyi yıkarak yeniden yaparsın, bir bölgeyi sağlamlaştırır iyileştirirsin, bir bölgede de tarihi dokuyu bugüne taşırsın, yıpranmış yapıları ayağa kaldırırsın. Biz bunların hepsini yapıyoruz. Hisariçi bizim tarihi bölgemizin yeniden restorasyonu, onun ayağa kaldırılması projesi. Bir de Demirkapı bölgesi Uludağ eteklerinde bir yaşam bölgesi çalışması var. Burasının da fiziksel şartlarına göre yenilmesi gerekir. Soğanlı kentsel dönüşüm bölgesidir, deprem yoluyla baktığımızda sıvılaşmanın olduğu bir zeminde depreme dayanıklı kortlar üretilmesi gerekmektedir. Kentsel dönüşümün asıl amacı depremselliktir, deprem olgusu düşünülerek yapılan bir çalışmadır” açıklamasında bulundu.

Örnek Şehir Olacak

Çalışmaların 2012 yılında başladığına değinen Başkan Dündar, şu anda kaba inşaatın bittiğine dikkat çekerek 2017 yılının Ağustos- Eylül ayında çalışmaların son bulacağını belirtti. Dündar, kentsel dönüşüm projesinin detaylarına da değinerek, “Buradaki zemin+5 kat, yeşil alanlar, tesisleri, okul alanları, sosyal donatı alanları, geniş caddeleriyle, otoparklarıyla örnek bir proje. Burada 2200 kişilik konut, 3800 araçlıkta otopark yeri var. 70 metrelik caddesiyle, kanal boyunda 100 metrelik caddesiyle örnek bir şehir olarak ortaya çıkıyor. İnşallah hedefimiz diğer bölgelere örnek olabilmek” dedi.

Bölgenin yerlilerine konut sağlama noktasında bölge insanının yerinde kalmasının devam edecei-ğini belirten Başkan Dündar, “Müteahhitler bunları satacak ama biz belediye olarak transferle, takas yaparak bölge insanına vermeyi planlıyoruz” dedi.

Ortdoğu’dan Büyük İlgi

15 Temmuz darbe girişimi ardından gayrimenkul sektöründeki gelişmeleri değerlendiren Dündar sözlerine şöyle devam etti: “Bu darbe girişiminin bir nedeni de Türkiye’nin koşar adım öne gitmesi. Ekonomisiyle, sosyal yönüyle bu ülke bir ivme kazandı. Hedef buradaki ekonomik hareketin önüne geçmekti ama çok şükür 15 Temmuz akşamı yapılan bu girişime rağmen 16 Temmuz’da vatandaş işine baktı, kamu işine baktı. Milletimiz dimdik ayakta durdu hem de iş adamlarımız ülkesine, işine sahip sıktı. Bu tür organizasyonlarla bu tüm dünyaya gösterilmiş oluyor. Türkiye normal hayatına devam ediyor, normal gelişimini sürdürüyor. Bugün burada görüyoruz ki yabancı yatırımcılar var görüşmeler yapıyorlar. İnşallah bundan sonraki süreçte bu hız artarak devam edecektir. Bursa’mıza yabancılar geliyor. Öncelikle Ortadoğu’dan geliyorlar, onları burada görüyoruz, inşallah bundan sonra da gelmeye devam edecekler bekliyoruz.”

Demircan: Kendi Markalarımız Olmalı

Osmangazi Belediyesi’nin standını Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ziyaret etti. Fuar hakkında düşüncelerini dile getiren Başkan Misbah, “Emlak Fuarı bizim için, Türkiye için çok önemli, çünkü yüzlerce sektörü hareketlendiriyor. Çok başarılı buldum. Kendimize ait markalarımızın olması lazım, hep yabancı organizasyonlara katılmak zorunda kalıyoruz. Uluslararası networkler elbette önemli ama kendi networkumuzu kurmak daha çok önemli” açıklamasında bulundu.

proje soğanlı emlak fuarı beyoğlu kentsel dönüşüm osmangazi cnr ahmet misbah demircan mustafa dündar
Tümünü gör
Pzt Sa Çar Per Cu Cmt Pzr
2728293031 0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506