Sağlıklı Yaşam Merkezinin Temeli Atıldı

Sağlıklı Yaşam Merkezinin Temeli Atıldı

İnegöl Belediyesi’nin arsa teminini sağladığı ve Bursa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yaptırılacak olan İnegöl Sağlıklı Yaşam Merkezi binasının temeli,  Bursa protokolünün de yoğun katılımıyla düzenlenen törenle atıldı.

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yaptırılacak olan İnegöl Sağlıklı Yaşam Merkezi binasının temel atma töreni, Başbakan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Adayı Hakan Çavuşoğlu tarafından gerçekleştirildi. İnegöl Belediyesi tarafından tahsis edilen eski Huzur Evi Binasının bulunduğu alanda yükselecek olan ve 5 bin 600 metre kare alan içerisinde 3 bin metrekare kapalı alana sahip olacak olan Sağlıklı Yaşam Merkezi 6 milyon liraya mal olacak.

112 Sayısı Artıyor

Yapılacak olan merkez de İlçe Sağlık Müdürlüğü, Toplum Sağlığı birimi, 2 adet 112 noktası, verem savaş dispanseri ve KETEM birimleri yer alacak.

2019’da Hizmete Girecek

Proje tanıtım filminin izlenime sunulmasının ardından bir konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, “İnegöl’e önemli bir sağlık yatırımı gerçekleştiriyoruz. İnegöl Devlet Hastanesini 300 yataklı şekilde inşa etmiştik. Bölgenin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde güçlendirdik. Sadece yanık ünitesi eksiği var, o da giderilecek. Sağlıklı Yaşam Merkezi eksiğimizi de bugün gideriyoruz. Bu temelini attığımız 3. Sağlıklı Yaşam Merkezi oluyor. Toplamda 5 bin 600 metrekarelik bir arsa üzerinde bulunuyor. Çok büyük bir yapı olacak. Temelini atacağımız Sağlıklı Yaşam Merkezi 2019’un 3. ayı hizmete girmiş olacak. Ardından Alanyurt ve Süleymaniye’de de bu tarz yatırımlar yapacağız. Kronik hastalıklar, kanser taramaları, anne sütü, sağlıklı gebelik, bağımlılıklarla mücadele gibi kronik hastalıklarla ilgili mücadeleleri yapacağız ve hastanelerdeki gereksiz yığılmaların önüne geçeceğiz. 14 merkezimizin 8’i hazır vaziyette. Önümüzdeki günlerde 3 tanesinin daha temelini atacağız. Desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “İlçemizde yapılan bu yatırımın hayırlar getirmesini diliyorum. Her gün yeni temel atma ve açılışlar gerçekleştiriyoruz. Ne kadar şükretsek azdır. Geçmişte doktor bulamadığımız günlerden bugün çok daha sağlıklı bir sisteme geçtik, vatandaşımızı hastalığa yakalanmadan önce kontrol eder hale geldik. İnegöl üretiyor ve kalkınıyor. Hem ilçe belediyemiz hem de Büyükşehir Belediyemiz ve hükümet destekleriyle ihtiyaç olan alanlarda yatırımlar yapılıyor. İlçe Belediyemiz eliyle yanımızda bulunan 50 milyonluk dev proje yavaş yavaş yükseliyor. Yılsonuna kadar onu da açmayı hedefliyoruz. Vatandaşımıza ne kadar hizmet etsek azdır. Yaradılanın en şereflisine hizmet ediyoruz. Hizmetler bitmeyecektir ama çıtasını yükselterek, kalite standartlarını artırarak vatandaş memnuniyetini karşılamak üzere yolumuza devam edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İnegöl Sağlık Yatırım Temel Atma
Tümünü gör
Pzt Sa Çar Per Cu Cmt Pzr
30 310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223 242526
27282930010203
04050607080910