Sapanca Gölü’nün Suyu Karadeniz Kıyılarında

Sapanca Gölü’nün Suyu Karadeniz Kıyılarında
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından hayata geçirilen Kaynarca İçme Suyu Projesi’nin tamamlandığını açıkladı.
 

Kaynarca’nın 41 mahallesine Sapanca Gölü’nün suyunu ulaştıracak 10 milyonluk projenin tamamlandığı bilgisini veren Başkan Toçoğlu, “Kaynarca’da 50 kilometrelik yeni bir içme suyu hattı ve 6 içme suyu deposu inşa ettik. Sapanca’nın suyu artık Karadeniz kıyılarına kadar ulaşıyor. Bölgede yaşanan bulanıklık, su yetersizliği gibi sorunları kesin çözüme kavuşturmuş olduk. Vatandaşlarımız Kaynarca’nın tamamında Sapanca Gölü’nden alınan ve dünya standartlarında arıtılan suyu içiyorlar” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından hayata geçirilen Kaynarca İçme Suyu Projesi’nin tamamlandığını açıkladı. Şehir genelinde yürüttükleri çalışmalarla 16 ilçeye bol ve kaliteli su ulaştırmak için büyük gayret sarf ettiklerini belirten Başkan Toçoğlu, “Sakaryamızı sağlam altyapıya kavuşturmak, şehri sağlam temeller üzerine inşa etmek için yatırımlarımızı bir bir hayata geçiriyoruz. Hamdolsun Kaynarca’nın 41 mahallesine Sapanca Gölü suyunu ulaştıracağımız projemizi tamamladık. Şehrimizde mükemmele yakın altyapı sistemini kurmak için yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” diye konuştu.
 

Modern İçme Suyu Altyapısı

Başkan Toçoğlu, “Dört bir yanı yeşilliklerle, su kaynaklarıyla çevrili şehrimizde bir hedef ortaya koymuş ve Sakarya’da su çeşmeden içilecek diyerek ilk adımımızı atmıştık. Kısa süre içerisinde Türkiye’nin en kaliteli sularından birisini vatandaşlarımızın musluklarına ulaştırmaya başladık. İçme suyu ağımızı, arıtma tesislerimizin, su kaynaklarımızın sayısını her geçen gün artırıyoruz. Şehrimize son derece modern bir içme suyu altyapısı kuruyoruz. Sapanca Gölü’ne alternatif su kaynakları oluşturuyor, şehrimizi dört bir yandan su kaynakları ile çevreliyoruz. Her geçen gün hizmet yolunda bir yatırımı daha hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda Kaynarca’da 41 mahalleye birinci sınıf içme suyu ulaştıracak 10 milyonluk projemizi tamamladık. Bu bölgede yaşayan vatandaşlarımız artık Sapanca Gölü’nün suyunu içiyorlar.”
 

Hızırilyas’ta Arıtılıyor

Dev projelerden birisini daha tamamlayarak hizmete almanın verdiği mutluluğu yaşadıklarını vurgulayan Başkan Toçoğlu, “Kaynarca’da 50 kilometrelik yeni bir içme suyu hattı ve 6 içme suyu deposu inşa ettik. Sapanca Gölü’nden aldığımız suyu, Türkiye’de 193 tesis arasından revizyona ihtiyaç duymayan 3 tesisten birisi olan Hızırilyas İçme Suyu Arıtma Tesisleri’nde arıtıyor, bu suyu 60 kilometre uzaklıktaki Kaynarca’ya ulaştırıyoruz. Sapanca’nın suyu artık Karadeniz kıyılarına kadar ulaşıyor. Bölgede yaşanan bulanıklık, su yetersizliği gibi sorunları kesin çözüme kavuşturmuş olduk. Artık Kaynarca’nın tamamında vatandaşlarımız Sapanca Gölü’nden alınan ve dünya standartlarında arıtılan suyu içiyorlar. Şehrimizin dört bir yanında içme suyu yatırımlarımız devam ediyor. İnşallah Sakarya’nın her bir noktasına bol ve kaliteli içme suyu ulaştıracağız” ifadelerini kullandı.

 

sapanca gölü yatırım sakarya içme suyu projesi kaynarca
Tümünü gör
Pzt Sa Çar Per Cu Cmt Pzr
3101 02 03040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
05060708091011