SICAK ÇERMİKTE TURİZM CANLANDIRILACAK

SICAK ÇERMİKTE TURİZM CANLANDIRILACAK

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Sivas Valisi Salih Ayhan, Sıcak Çermik Termal Turizm Bölgesi’nde gezi ve incelemelerde bulundu. Vali Ayhan, “Sıcak Çermik’i kış turizmine entegre etmemiz lazım. Sağlık turizmi belli bir noktaya geldi, geliştirmeye devam edeceğiz diye konuştu.

Bölgede ilk olarak kısa zamanda başlanılması planlanan yol yapım ve peyzaj projesini yerinde inceleyen Başkan Hilmi Bilgin ve Vali Ayhan, yapılması planlanan meydan alanını ve Sıcak Çermik Termal Turizm Bölgesi'nde ki 'Altınkale ve Çevre Düzenleme Projesi'ni yerinde incelediler.

Altınkale Projesi’nin Sivas Belediyesi ile ortak hareket edilerek ilimize kazandırılacağını belirten Vali Salih Ayhan, “Altınkale’nin ortaya çıkması için bilimsel ve teknik anlamda çalışmalar devam ediyor. Pamukkale’deki gibi basamak havuzlar şeklinde düzenleme yapılacak olan ‘Altınkale’ Valiliğimizin Turizm Eylem Planı’nda da yer alıyor. Valiliğimizin himayelerinde Sivas Belediyesi, İl Özel İdaresi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bu bölgeye ağırlık vermesi sağlanarak; turizm, sağlık ve tarım alanlarında bölgenin gelişme göstermesi sağlanacak. İlimizin görünürlüğünü ve bilinirliğini artırmada, turizme katkısı anlamında böyle bir projeye ihtiyaç var” diye konuştu.

Bölgedeki sektörel çeşitliliği geliştirmek istediklerini de ifade eden Vali Salih Ayhan, “Sıcak Çermik’i kış turizmine entegre etmemiz lazım. Sağlık turizmi belli bir noktaya geldi, geliştirmeye devam edeceğiz. Bölgede, yaşlılarımız için kür merkezi kurulması talepleri var. Bunu da değerlendireceğiz. Altınkale’de yapıldığı takdirde bölge cazibe merkezi haline gelecek” ifadelerini kullandı.

 

Geleneksel Çadır Alanları ve Kamp Merkezleri Oluşturulacak

Sıcak Çermik'te geleneksel çadır kültürünün tekrar yaşatılması amacıyla yaklaşık 20 bin metrekare alanda uygulanacak projeyi de yerinde inceleyen Vali Salih Ayhan ve Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Halkımızdan bu yönde gelen yoğun talebe kısa zamanda cevap vereceğiz. Özellikle imar planlarının bir noktaya gelmesi yeni yatırımların yapılması ile beraber bölge ıslah edilebilir hale geldi. Bu bölgede çalışmalarımız yoğunlaşacak. Ağaçlandırmaya uygun alanları ağaçlandıracağız. Buranın tanıtımını artıracağız. Yatırımcının buraya gelmesini sağlayacak tüm altyapıları kurgulayacağız.” dedi.

proje termal Çermik Sivas turizm
Tümünü gör
Pzt Sa Çar Per Cu Cmt Pzr
30 310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
04050607080910