TSPB Ünlü Uzmanları Bir Araya Getiriyor

TSPB Ünlü Uzmanları Bir Araya Getiriyor
Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği tarafından 14-15 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi, iki gün boyunca dünyaca ünlü uzmanlara ev sahipliği yapacak.

Finans sektörünün en büyük meslek örgütü olan Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB) bu sene ikincisini düzenleyeceği Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi, 14-15 Kasım 2017 tarihlerinde Wyndham Grand İstanbul Levent Oteli’nde gerçekleşecek. “Geleceğimiz İçin Büyüme” temasıyla düzenlenecek ve iki gün sürecek kongrede, 24 panel ve sektöre yönelik farklı başlıklarda 21 eğitim programı yer alacak.

Türkiye’nin 2023 vizyonundan hareketle oluşturulan program doğrultusunda, sermaye piyasasının gündemindeki en güncel konular kamu kurum ve özel sektör temsilcileri, akademisyenler, yatırımcılar ve basın mensuplarının katılımıyla iki gün boyunca tartışılacak.

Türkiye’nin sürdürülebilir büyüme hedeflerine sermaye piyasaları yoluyla katkıda bulunmayı hedefleyen Kongre’nin panel başlıkları, kamu ve özel sektör kurumları, sivil toplum kuruluşları ile akademik toplulukta görev yapan kişilerden oluşan İçerik Komitesi tarafından yürütülen uzun soluklu titiz bir çalışma sonucunda belirlendi.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun da desteklediği Kongre’deki çok sayıda ana/eş anlı panellerin yaklaşık 5.000 civarında ziyaretçisinin olması bekleniyor. Pay ve borçlanma araçları ihraçları, alt yapı yatırımlarının ve girişimciliğin finansmanı, doğrudan yabancı sermaye ve portföy yatırımları, finans merkezi alternatifleri, yatırım stratejileri, endüstri 4.0, bireysel emeklilik sistemi ve otokatılım, dijital para ve yeni finansal mimari, blockchain gibi gündemde yer alan birçok konuya dair özel panel düzenlenecek. Gündemdeki konuların yanı sıra yatırım yapma stratejilerine yönelik hazırlanan birçok eğitim programı da ücretsiz olarak Kongre’de yer alıyor.

Prof. Dr. James Robinson Ana Konuşmacı Olacak

Uluslararası uzmanların katılacağı kongrenin açılış konuşmacılarından biri “Ulusların Düşüşü” kitabının eş yazarı James Robinson olacak. Dünyada birçok ödüle aday gösterilen ve kısa sürede birçok baskı yapan kitap, Türkiye’de ilk olarak 2013 yılında yayınlanmıştı. Kitap’ta, ulusların ekonomik ve politik gelişmeleri arasındaki farklılıkların nedenleri tarihsel bir süreç içerisinde analiz ediliyor. Prof. Dr. Robinson, Türkiye’nin büyüme sürecine ve geleceğe dair görüşlerini Kongre’de katılımcılarla paylaşacak. Ayrıca, Kongre’de kitap imzalama etkinliği de düzenlenecek.

Dijital Bankacılık Gurusu Chris Skinner Sektörün Geleceğini Anlatacak 

Kongre kapsamında sektörün geleceğini şekillendirecek olan teknolojik yenilikler de kapsamlı bir şekilde tartışılacak. Dünyada “dijital bankacılık gurusu” olarak anılan Chris Skinner, “Oyun Değişiyor: Fintech, Blockchain ve Değer Takası” başlıklı konuşmasıyla gelecekte sermaye piyasalarını bekleyen yenilikleri anlatacak.

14-15 Kasım tarihlerinde düzenlenecek kongredeki tüm panel ve eğitimler tüm katılımcılara açık olup kayıtlar ücretsiz olacak.

kongre sermaye finans türkiye piyasa
Tümünü gör
Pzt Sa Çar Per Cu Cmt Pzr
3101 02 03040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
05060708091011