Bakan Kurum: Kiranın da altında bir bedel ile ev sahibi olunacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Balıkesir’de açıklamalarda bulundu. Tarihi sosyal konut projelerine ilişkin konuşan Kurum, “Kiranın da altında bir bedel ile ev sahibi olunacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı tarihi sosyal konut projesine devam eden başvurular 5 milyonu aştı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Balıkesir’de Dünya Habitat Günü Programı’nda projeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Kurum’un açıklamalarından öne çıkanlar;

“TOKİ’miz eliyle bugüne kadar emin olun birçok ülkenin altından kalkmayacağı sosyal devlet anlayışıyla projelerimizi gerçekleştirdik. 20 yılda 1 milyon 170 bin konutumuzu tamamladık. Aslında kimse geride kalmasın diye yaptık. 81 ilimizde yaşayan 84 milyon kardeşimiz aynı haklardan yararlansın istedik.

TARİHİ SOSYAL KONUT PROJESİ
Geçtiğimiz günlerde yeni proje açıkladı. Proje çerçevesinde dünyada eşi benzeri olmayan bir projeyi Cumhuriyet tarihimizin en büyük sosyal konut projesini Cumhurbaşkanımız milletimizle paylaştılar. Bu hamle ile 500 bin sosyal konut, 1 milyon sosyal konut yapılacak arsa, yine 50 bin işyerinden oluşan toplamda 1 milyon 550 bin bağımsız birimin çalışmalarını 81 ilimizde yürütüyoruz.

KİRA BEDELİ ALTINDA EV SAHİBİ OLUNACAK
Toplumun tüm kesimlerini projemize dahil ediyoruz. Alt gelir grubu, emekli kardeşlerimiz, genç kardeşlerimiz istifade edebilecekler. Bu evlerde yine yaşama imkanına erişmiş olacaklar. Vatandaşlarımız kira bedeli altında ev sahibi olacak. Gayemiz insanımıza hizmettir. Bu anlayışla çalışıyoruz.(TRT)