Bakan Kurum: Sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Denizli’mizde bugüne kadar dar gelirli 10 bin 815 ailemizi yeni sıcak yuvalarına kavuşturduk” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde gerçekleşen Denizli’deki toplu açılış töreninde konuşan Bakan Kurum, “Sizlere hizmet etmek için Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gece gündüz çalışıyoruz. Nerede bir afet olsa biz iki saat sonra vatandaşımızın dizinin dibindeyiz ve o afetlere acılarımıza ortak oluyor. Sonuna kadar da vatandaşımızın mutluluğuna şahit olmak için gece gündüz çalışıyoruz.” dedi.

“Bugüne kadar TOKİ Başkanlığımız eliyle 10 bin 815 konut kazandırdık”

Bakan Murat Kurum, Denizli’nin turizmiyle, kültürel mirası ve doğal güzellikleriyle Ege’deki cazibe merkezi eşsiz bir şehir olduğunu belirterek, “Türkiye Yüzyılı’nı Sayın Cumhurbaşkanımız açıkladılar. Tükiye Yüzyılı’nda Muhteşem Türk Şehirleri inşası için Denizli’miz içinde gece gündüz hizmet ediyoruz. Bugüne kadar TOKİ Başkanlığımız eliyle 10 bin 815 konut kazandırdık. Deprem oldu Bozkurttaydık, deprem oldu vatandaşlarımızın acılarına ortak olduk, konutlarını yaptık teslim ettik.” dedi.

“Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesine 5 milyon 135 bin vatandaşımız başvuru yaptı”

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini için bugüne kadar 5 milyon 135 bin vatandaşın başvuru yaptığını belirten Bakan Kurum, “Denizli’mize ilk etapta 3 bin 150 konut inşa ediyoruz. İnanın bu projeyi açıkladığımız zaman o altılı masa hep birlikte koro halinde bu projeye karşı çıktılar. Ama hamdolsun milletimiz bize inancını güvenini 5 milyonu aşkın başvuruyla gösterdi. Biz milletimizi hiçbir zaman mahcup etmedik, ne söz verdiysek o sözleri tuttuk. 16 bin imarlı arsamızı da Denizli’deki hemşerilerimizin hizmetine sunuyoruz. Bereketli Denizli’mizin ekonomisine, istihdamına, gençlerin geleceğe güvenle bakacağı bu sanayi sitelerinde Denizli üretmeye, istihdam oluşturmaya devam edecek 300 bereketli dükkân kazandırıyoruz. Ne söz verdiysek sözlerimizi tuttuk. ” diye konuştu.

Bakan Kurum, Denizli’ye verdikleri sözü yerine getirerek 1.449 konutun ve 50 dükkânı hak sahiplerine teslim etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Vatandaşlarımızın huzurla, refah içerisinde yaşayacağı yeni yuvalarımız, dükkânlarımız hayırlı uğurlu olsun.” dedi.