Kahramanmaraş’ta Kentsel Tasarım Projesi Hızla İlerliyor: Şehre 10 Bin Üzerinde Konut ve İş Yeri Kazandırılacak

Kahramanmaraş merkezinde, depremler sonrası başlatılan kentsel tasarım projesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koordinesinde hızla ilerliyor. Yeni Kahramanmaraş vizyonu çerçevesinde gerçekleştirilen proje, şehir merkezine 10 binin üzerinde konut ve iş yeri kazandırmayı hedefliyor.

Kahramanmaraş’ta Azerbaycan Mahallesi, Büyükşehir Belediyesi arkası ve Valilik karşısında devam eden kentsel tasarım projesi kapsamında, 10 binin üzerinde konut ve iş yerinin inşası devam ediyor. Müftülük Meydanı, Cahit Zarifoğlu Caddesi ve Zübeyde Hanım Bulvarı’nın kesiştiği alanda da kentsel tasarım çalışmaları sürdürülüyor.

Proje kapsamında bölgeye toplam binin üzerinde konut ve iş yeri eklenerek Trabzon Caddesi, Cahit Zarifoğlu Caddesi ve Zübeyde Hanım Bulvarı’nın eski canlılığına kavuşturulması hedefleniyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, projenin etaplar halinde sürdürüldüğünü belirterek, “Şehir merkezimize 10 binin üzerinde konut ve iş yeri kazandırılacak. Peyzajı ve mimarisiyle şehrimize değer katacak çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Çalışmaların, Azerbaycan Devleti tarafından Hayrullah Mahallesi’nde hayata geçirilen bin bağımsız bölümlük Azerbaycan Mahallesi’nin inşası ile birlikte hız kazandığı ifade edildi. Büyükşehir Belediyesi arkasında bulunan eski üniversite yerleşkesinde yıkım çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğu, Hükümet Bulvarı’nda ise Emlak Konut tarafından yürütülen çalışmaların hummalı bir şekilde ilerlediği belirtildi.