Otel Değerleme

Temel olarak bir otelin gelecekteki beklenen karlılığı tahmin edilerek gerçekleştirilen otel değerleme sürecinde, otelin önceki yıllardaki gelirleri ve giderleriyle gelecek yıllara yönelik gelir ve gider analizleri önemli yer tutmaktadır.

Özniteliklerine göre; otel, motel, pansiyon, apart otel, butik otel, şehir oteli, toplantı/ kongre oteli, golf oteli, tatil köyü gibi sınıflandırmalara sahip olan otelcilik endüstrisinde konaklama işletmeleri kanunlar nezdinde, Turistik Belgeli Oteller ve Turistik Belgesiz Oteller olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Ülkemizde Turistik Belgesiz Otelleri yerel yönetimler kontrol ederken Turistik Belgeli Otelleri Turizm Bakanlığı kontrol etmektedir ve konaklama tesisleri 1 yıldızlı oteller, 2 yıldızlı oteller, 3 yıldızlı oteller, 4 yıldızlı oteller, 5 yıldızlı oteller olarak sınıflara ayrılmaktadır.

Harmoni Gayrimenkul Değerleme, her seviyeden otel tesisi için otel sahibi, yatırımcısı, işletmecisi vb. ekosistemin tüm paydaşlarına otel değerleme hizmeti vermektedir. Detaylı bilgi ve talepleriniz için bize aşağıdaki form aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Otel Değerleme Talep Formu