TOKİ’den Yeni Kampanya

Türkiye’de konut ve iş alıcıları için önemli bir fırsat yeri başladı. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), konut ve iş yeri alıcıları için büyük bir kampanya kampanyası düzenliyor. Kampanya kapsamında, borcunu bedeli karşılığında alıcılara yüzde 25 indirim imkânı sunuluyor.

Bugün TOKİ’nin indirim kampanyasıyla başlayan konut ve iş yeri alıcıları için büyük bir fırsat sunuyor. Kampanya paketinin bedelini ödeyeceği miktara yüzde 25 indirim yapılıyor. Kampanyadan yararlanmak isteyenler, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi’ni imzaladıkları aracı banka konutlarından kredisi de kullanabilecekler.

Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı’ndan yapılanmaya göre, TOKİ’nin bu tanıtım kampanyasında büyük ilgi görülmesi bekleniyor. Borcunu peşin ödeyenler, yüzde 25 indirim avantajından yararlanabilecekler. Kampanyadan yararlanmak için belirli koşullar bulunuyor.

TOKİ’den ev veya iş yeri satın almış ve geri ödemesi 2022 Haziran tarihlerine kadar başlayan alıcılar, bu indirim kampanyasından yararlanabilecekler. Alıcılar, borç bakiyelerini peşin ödemeleri durumunda yüzde 25 indirim avantajından yararlanabilecekler. Eğer borcun tamamını peşin ödeyemeyen alıcılar, borç bakiyesinin yüzde 25’inden az miktarıyla kısmi ödeme yaparak kampanyadan yine indirimden yararlanabilecekler.

Kampanyadan yararlanmak isteyen alıcılar, borç kapatma tarihi itibarıyla hesaplanacak borç bakiyelerini, 21 Eylül-19 Ekim tarihleri ​​arasında satış işlemlerini gerçekleştirdikleri bankadan öğrenebilecekler. Öncelikle borçların kapatılacağı aya ait taksit ödemelerini yapmış olmaları ve geriye dönük taksit ve emlak vergisi borçlarının bulunmaması gereken alıcılar, bu fırsattan yararlananlar.

Ancak unutulmaması gereken bir detay var: Kampanya 19 Ekim’de sona erecek ve bu harcama sonrasında yapılan borç kapatma ve kısmi ödemelerde indirimden yararlanılmayacak. Ayrıca kalan taksit sayısı 12 ve daha az olan konut ve iş yeri alıcıları ise indirimden yararlanamayacaklar.