Hacılar'da Dönüşüm Başladı

Hacılar'da Dönüşüm Başladı
Hacılar ilçesinde gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm Projesinin 1'inci Etap yıkım çalışmaları düzenlenen törenle başladı.

İlçede gerçekleştirilen en büyük projenin ilk adımı olan birinci etap yıkım törenine Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, İlçe Jandarma Komutanı Muhittin Doğan, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, İlçe Emniyet Müdürü Metin Karataşlı, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Kayseri Sanayi Odası Meclis Başkanı Abidin Özkaya, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Alan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Övüç, Ak Parti İlçe Başkanı Hüdai Barut, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Protokolü ve daire müdürlerinin yanı sıra, sanayici ve işadamları ile vatandaşlar katıldı.


Belediye Başkanı seçilince ilk işinin ev sorununu çözmek için kentsel dönüşüme ağırlık vermek olduğunu söyleyen Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, programda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: "Kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilçemiz için tarihi bir gün yaşıyoruz. İlçemizin kaderini değiştirecek olan tarihe birlikte şahitlik ediyoruz. Bugüne kadar cesaret edilemeyen bir dönüşümü halkımızla birlikte gerçekleştiriyoruz. Hep beraber sizin desteğinizle sokak aralarındaki vatandaşlarımın heyecanıyla, duasıyla adeta tarihi yeniden inşasının ilk adımını atıyoruz. Böylece, kentsel dönüşümü bir proje, bir hayal olmaktan çıkartıp, fiilen gerçeğe dönüştürmüş oluyoruz. Şimdiden bu konutların ve işyerlerinin hak sahiplerine hayırlı olmasını diliyorum."

Daha sonra kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yaptığı konuşmada "Kentsel dönüşümde kullanılacak rezerv bir alan olmadığı için ve yerinde çözüleceği için çok zorlanılıyor. Hacılar kentsel dönüşüm alanında 600-700 hak sahibinin gönlünü edeceksiniz, hepsinin rızasını alacaksınız. Çok daha sağlam, depreme dayanıklı planlı, sosyal donatıları, yeşil alanları, ibadet yerleri, eğitim ve sağlık yerlerinin hepsini içinde olacak şekilde yeni alanlar planlayacaksınız ve yerleştireceksiniz. Ben Sahabiye projesini anlatırken, Kayseri Büyükşehir Belediyecilik tarihinin en büyük ve en kapsamlı işi diye söze başlıyorum. Burada aynı şekilde Hacılar Kentsel Dönüşüm Projesi de Hacılar Belediyesi'nin şimdiye kadar ki Belediyecilik hayatında yapacağı en büyük ve en kapsamlı ve en zor işlerden biridir." dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Hacılar Kentsel Dönüşüm Projesinin 28 bin metrekarelik ilk etabının yıkımı, Ak Parti Milletvekili İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici tarafından iş makinesi ile başlatıldı.

Hacılar ilçesinde 130 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek olan ve toplamda 1150 konut ve 50 işyeri yapılacak olan Kentsel Dönüşüm Projesinin ilk etabında, 25 konutun yıkımı gerçekleştirilecek ve 360 adet modern yaşanabilir konut yapılacak.

Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici Hacılar Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik Kayseri Yıkım Çalışmaları Kentsel Dönüşüm
Tümünü gör
Pzt Sa Çar Per Cu Cmt Pzr
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930010203 0405
06070809101112